Port Forwarding

igorrubezic
niksicPosts: 15Member in Helpdesk

Pozdrav. Ako neko moze da mi pomogne. Imam problem, ne mogu da otvorim port na ruteru. Udjem na 192.168.1.1 , port forwarding, sve odradim , ukucam port, dodam, ali i dalje mi prikazuje kao da nije otvoren.. Restartujem ruter, sve , ali i dalje nista. Mozda je problem sto sam preko wifi? Ako moze neka konkretna pomoc, bez glupih komentara. Hvala unapred!

«1

Comments

• 29 Comments sorted by Votes Date Added
  • LocalRoot
    MontenegroPosts: 26VIP

Kod kojeg si provajdera, koji ruter i moze li ss?

• igorrubezic
    niksicPosts: 15Member

O ziv mi bio brate! :)
    Jesi siguran? Postoji li kakva mogucnost da ih otvorim? Da zovnem operatera?

• igorrubezic

Jesam. Tek ce me sjutra / preksjutra zvati neko od njihovih iz podrske. Ima, modem FRITZ BOX . evo udjoh u njegova podesavanja i tu sam podesio port, ali opet nista.

• igorrubezic

Je li ko raspolozen od vas da mi procacka preko team viewera ovo, ja sam izgubio zivce, evo treci dan muku mucim oko ovoga

• igorrubezic

I dalje nisam nista napravio , pa ako nekome nesto padne napamet, nek pise

• igorrubezic

M:tel . Ruter Netis. Ne znam u cemu je problem, evo cijeli dan vrtim sve isto, udjem na ruter, dodam port, sacuvam tako, da provjerim je li port otvoren, kaze nije. Ne znam zbog cega je to, vjerovatno jer sam preko wifi ? Sta je SS izvini, nisam toliko u tome ?

• LocalRoot
    Ja sam takodje iz Niksica, na mtel-u ne mozes otvarati portove.
  • b0ne^
    /srv/http/Posts: 22Administrator

Proveri da ne stoji omoguceno block anonymous requests. Takodje kod mene je ranije stajalo kada proveravam da li je port otvoren da je zatvoren zato sto ni jedna aplikacija ne slusa taj port pa "nije aktivan"

If you don't know who I am, then maybe your best course would be to tread lightly.

• igorrubezic

Ne mogu da nadjem u podesavanju rutera tu opciju. Ranije sam imao onaj Tp link, na njega je lako islo. Ovaj je katastrofa. Ne mogu ni opciju za firewall da nadjem. Moguce da je do toga, samo treba naci

• LocalRoot
    MontenegroPosts: 26VIP edited January 9
    Ako ti je moglo na tp link onda moze, ranije mtel nije dozvoljavao, slikaj podesavanja.
  • igorrubezic

evo .. da li ovo protection da stavim na off, ima li to veze sta mislis?

• b0ne^
    /srv/http/Posts: 22Administrator

Pokusaj da pokrenes neki program(netcat na primer) koji ce slusati zeljeni port i onda testiraj pomocu sajta canyouseeme.org

If you don't know who I am, then maybe your best course would be to tread lightly.

• LocalRoot

Probaj... slikaj podesavanja od forwarda

• igorrubezic

Pokrenuo sam torrent , i torrent je dao neki port sam.. na sajt canyouseeme.org kaze da je port zatvoren...

evo podesavanje forwarda. sve je ok podeseno

• LocalRoot

Sitnica je u pitanju provjeri sva ostala podesavanja mozda ima neki "firewall" koji blokira portove, A imas li sta posle tog rutera neki modem ili nesto ? :smile:

Sign In or Register to comment.